Nagła agresja

Jak zareagować, kiedy pies warczy?
Brysiaczek106
Imię psa:Dżeki, Drupi
Nagła agresja

Post autor: Brysiaczek106 » 30 sty 2021, 14:13

Witam wszystkich serdecznie.

Proszę o radę ponieważ nie wiem co robić. Mam w domu dwa psy 5-letniego Dżekiego i 2-letniego Drupiego. Starszy pies był od szczeniaka z suczką która niestety odeszła dwa lata temu. Po paru tygodniach zdeydowaliśmy się na drugiego psa i tak od szczeniaka jest u mnie Drupi. Dżeki to kundelek, natomiast Drupi to mieszkanka kundelka z white terriem. Wszystko było dobrze psy się dogadywały. Jednak od pewnego czasu starszy pies rzuca się z zębami na młodszego. Były to sporadyczne momenty kiedy Drupi był głaskany a starszy piec nie. Weterynarz wytłumaczył że poprostu jest zazdrosny. Więc staram się ich zawsze głaskać równocześnie i pomagało to.
Jednak od wczoraj nie mogą oni przebywać w jednym pomieszczeniu bo wydaje się że się zagryzą. Zaczęło się wczoraj rano gdy zapiało się im smycze żeby ich wyprowadzić. Wyrczą na siebie i rzucają się z zębami, jak tylko znajdą się w jednym pomieszczeniu. Na polu młodzy jest w kojcu a straszy a lince. to na początku wydaje się że przez pręty w końcu się zagryzą a później jeden siedzi po jedej stronie a drugi po drugiej.
Wydaje się jakby od młodszego wydzielał się taki zapach jak przy suce gdy ma cieczkę. Jest to w ogóle możliwe?

Proszę o radę.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ