drugi pies w domu

Tutaj przenosimy wątki o psach, które zostały już adoptowane :)
otylka
Imię psa: foxi

drugi pies w domu

Post autor: otylka » 15 lip 2020, 15:07

Dzień dobry,
moja sunia-owczarek użytkowy ma 5 lat. Za dwa miesiące będziemy mieli pinczerka miniaturowego.
Bardzo bym chciała prawidłowo wprowadzic młodego do domu. Boje się jej reakcji, zazdrości. Generalnie jest bardzo żywiołowa. W domu jest kot (kiedyś o tym pisałam)i niestety nie zaakceptował jej, boi się jej i mieszka na piętrze, a ona cały czas próbuje go dopaść. Nie wiem czy chce mu coś zrobić czy nie.
przeczytałam chyba wszystko w necie ;)o wprowadzeniu drugiego psa
i takie wnioski:
1. zapoznanie na neutralnym gruncie (zanim weźmiemy go do domu może odwiedziny w hodowli). Spacer nie wiem ze względu na kwarantanne po szczepieniu?
2. przyjazd: najpierw do domu wchodzi młody potem starsza. I tu pytanie - czy młody do klatki? żeby starsza go spokojnie obwąchała. Ale czy to go nie zestresuje? Foxi lubi psy, zabawy ale nie wiem czy w domu swoim,wątpię. Nawet jak nas odwiedza rodzina to na dworze kocha wszystkich, a w domu juz trochę nerwowa jak są.
3. i co dalej, jak noc? w osobnych pomieszczeniach??
pomóżcie bo nie mam pojęcia. Boję sie bo pinczerki są małe i wątłe. Więc zapoznanie będzie na pewno bardzo pod kontrolą. Ale nie chcę zepsuć pierwszych chwil. Owczarek nocuje w domu. Marzy mi się, że się polubią ;)nie tak jak z kotem:(

ODPOWIEDZ