Obroża przeciw kleszczom

Tu piszemy o prewencji przeciwpasożytniczej. Dyskutujemy o skuteczności środków przeciwpazożytniczych, polecamy lub odradzamy stosowanie konkretnych rodzajów, itp.
Ala od Jazza
Ekspert
Imię psa: Jazz i Cliff

Re: Obroża przeciw kleszczom

Post autor: Ala od Jazza » 06 paź 2019, 21:07

Kuba, szczerze to ja w tym roku pierwszy raz dałam psu Bravecto (tabletka)... Foresto obroża przestała działać po kilku latach stosowania (tzn, zmieniałam co sezon, żeby nie było, że pies w jednej 5 lat latał :lol: ). Krople przestały nam działać jakiekolwiek już te kilka lat temu, zanim zaczęłam stosować obroże... Także ja dotarłam do skraju, zdaje się, że coraz więcej środków już nie działa, bo pasożyty się uodparniają.

Amiliana
Imię psa: Fado

Post autor: Amiliana » 23 mar 2020, 14:13

To dziwne, że przestała działać, bo ja od lat z powodzeniem używam obroży kiltix (https://zdrowyfutrzak.pl/pl/aktualnosci ... -i-pchlom/) Na dużego labradora płacę nie całe 50 zł i nosi ją pół roku czyli wystarczy na cały sezon kleszczowy. Nawet jak trafi się kleszcz to jest on jakby sparaliżowany, uschnięty. Podobno substancje czynne, którymi obroża jest nasączona hamują opijanie się kleszczy i po około 2-3 dniach same odpadają. Może kiedyś też przestanie skutkować, ale jak do tej pory chroni mojego psiaka przed tymi potworami.

czarnepotwory
Ekspert
Imię psa: Kluska, Gofer

Post autor: czarnepotwory » 26 mar 2020, 22:32

Poprzedni post ma chyba charakter reklamowy. Ale w tym, że obroże stały się mniej skuteczne, nie ma nic dziwnego. Populacja kleszczy żyjących na terenie Polski ulega zmianom i substancje wykorzystywane w kroplach i obrożach w tej chwili nie działają już skutecznie na przynajmniej część występujących obecnie w Polsce odmian kleszczy.

ODPOWIEDZ