Regulamin

Zasady, których przestrzegamy na naszym forum
Administrator
Administrator
Posty: 2
Rejestracja: 01 lut 2017, 19:37

Regulamin

Post autor: Administrator » 01 lut 2017, 23:03

Witam Was na Forum Pozytywnym, które poświęcone jest w całości tematyce psiego behawioru, psychiki i szkolenia. :)
Aby wszyscy Uczestnicy Forum czuli się tu dobrze, apeluję o przestrzeganie poniższego regulaminu:

1) Forum Pozytywne to miejsce, gdzie każdy, kto potrzebuje porady i pomocy może ją otrzymać, nie będąc ocenianym, wyzywanym czy w jakikolwiek sposób szykanowanym. Każdy ma prawo do bycia nieświadomym i należy go w sposób kulturalny, wyrozumiały i cierpliwy uświadomić.
2) Wypowiadamy się kulturalnie, z zachowaniem zasad poprawnej polszczyzny oraz w szacunku do drugiego człowieka - wszelkie wypowiedzi dyskryminujące w jakikolwiek sposób innych Uczestników Forum będą skutkowały zwróceniem uwagi przez Moderatorów lub Administratora.
3) Na Forum polecamy TYLKO metody, sposoby i narzędzia etyczne, takie, które w żaden sposób nie powodują strachu, bólu czy dyskomfortu psów. Osoby polecające regularnie, mimo ostrzeżeń, rozwiązania awersyjne, będą usuwane z Forum. Nie polecamy na Forum metod i rozwiązań awersyjnych!
4) Wszelkie formy promowania szkół stosujących metody awersyjne, oparte na wywołaniu w psie strachu, bólu lub dyskomfortu, będą usuwane przez Moderatorów lub Administratora.
5) Rozmawiamy merytorycznie, wszelkie wycieczki osobiste proszę załatwiać w wiadomościach prywatnych. Posty zawierające powyższe, będą usuwane, a ich autorzy upominani.
6) Proszę o uważne czytanie tematów postów i niepowielanie tych samych wątków. Wszelkie zdublowane pytania będą wycinane i wklejane przez Moderatorów lub Admina do właściwego działu.
7) Zabronione jest posiadanie dwóch kont przez tę samą osobę. Uczestnik Forum, który będzie tak postępować, może zostać usunięty z Forum.
8) Wszelkie tematy niezwiązane bezpośrednio z psami i szkoleniem, zamieszczamy w odpowiednim dziale - Hyde Parku. Tam też możemy pisać o innych zwierzętach.
9) Porady odnośnie zdrowia i behawioru na Forum mogą być traktowane jedynie jako wskazówki i NIE ZASTĘPUJĄ wizyty u behawiorysty lub weterynarza. Jeśli Twój pies wykazuje problemy z zachowaniem lub zdrowiem, zgłoś się do odpowiedniego specjalisty!
10) Cytowanie jakichkolwiek fragmentów wypowiedzi poza forum wymaga uzyskania zgody ich autora, zgodnie z art. 29 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
11) Dopuszczalny rozmiar zdjęć to 250KB, dlatego proszę o wstawianie zdjęć jedynie do tej wartości.
12) Reklamować swoje usługi mogą tylko aktywni uczestnicy Forum. Oferty reklamowe niezwiązane z tematyką psią będą usuwane, a ich autor upominany.
13) Administrator może usunąć konto Uczestnika Forum na jego prośbę, natomiast nie będą usuwane posty, które w czasie użytkowania Forum Uczestnik napisał. Takie postępowanie skutkowałoby odebraniem sensu dyskusji.
14) Wszelkie sugestie zmian, uwagi czy wątpliwości proszę kierować do Administratora Forum.


!UWAGA! Każdy Uczestnik Forum zobowiązuje się przestrzegać zasad opisanych w regulaminie. W przypadku niestosowania się do powyższego, Moderatorzy i Administrator mają prawo udzielić 3 ostrzeżeń, a następnie wydalić Uczestnika z Forum. Za szczególnie rażące naruszenie zasad, Uczestnik może zostać zbanowany lub usunięty z Forum bez ostrzeżeń. Jeśli Uczestnik Forum nie zgadza się z jakimkolwiek z podpunktów, ma prawo odejść z Forum.


Zapraszam wszystkich do ciekawych, merytorycznych dyskusji i wymiany doświadczeń! :) Miłego pisania na Forum! :)

Administrator

Zablokowany